Yorum yok

Miladım Ramazan Programları Dopdolu!

Evet, bu Ramazan bugüne kadar geçirdiğimiz Ramazanlardan farklı, peki bu farklılığı güzel bir yöne evirmeye var mısın? Hep birlikte “Miladım Ramazan” olsun diyelim. Ramazan-ı Şerif bizlere bir ferahlık, esenlik ve şifa kaynağı olsun.

Dolu dolu bir Ramazan takvimi hazırladık. Eğer teklifimize cevabın evetse yerin hazır, seni bekliyoruz! Hemen başvuru formunu doldur ve aramıza katıl.

Gönüllerimiz bir bahçe, Ramazan vesilesiyle onu çiçeklerle donatmaya niyetliyiz. Bu güzel ayda kalplerimizi Kur’an ile diriltip, Peygamber muhabbeti ile dolduralım, amellerimizle bereketlendirelim. Miladımız bu Ramazan olsun ve ömrümüzün geri kalanı da bu minvalde geçsin.

Mukabele

Camiler bu yıl mukabele halkalarıyla şenlenemeyecek. Bizlerde on dört asırdır devam eden bu güzel geleneği evlerimize taşıyacak hanelerimize huzur ve bereket vesilesi kılacağız. Sizleri de bu güzel halkaya bekleriz.

Kur’an’ı Anlama Üzerine

Kur’an’dan yola çıkarak hayat görüşlerimizi şekillendirecek etrafımızda olup bitenlere, hayata yeniden bakma imkânı bulacak ve kulaktan dolma bilgilerin ötesine geçeceğiz. Biz susacağız Allah’ın kelâmı konuşacak. Bir kitap okudum ve hayatım değişti diyebilmek istiyorsan bir tık uzağında seni bekliyoruz.

Farklı Coğrafyalarda Ramazan Coşkusu

Yaşadığımız bu büyük gökkubbenin en doğusundan en batısına bir Ramazan yolculuğuna çıkmaya niyetliyiz. Her hafta farklı bir ülkenin Ramazan kültürünü tanıyacak, sofralarına konuk olacağız. Ümmetin güzel renklerine, kültürleriyle bezeli Ramazanlarına şahit olacağız. Sınırları aşmak uzakları yakın etmek için ‘Farklı Coğrafyalarda Ramazan Coşkusu’ programında sizlerle buluşacağız.

Ramazan’a Yön Veren Hadisler

Dinimizin inceliklerini ilk ağızdan öğrenmek; Peygamberimizin Ramazan-ı Şerif’i nasıl geçirdiğine tanık olmak, O’nun izinden gitmek isteyenlerle “Ramazan’a Yön Veren Hadisler” programında buluşuyoruz.

Osmanlı’da Ramazan Geleneği

Büyüklerimizden sık sık duyarız “Nerede o eski Ramazanlar” sözünü. Haydi gelin hep birlikte gidelim o eski Ramazanlara. Birlikte bir tarih yolculuğu yapalım ve Osmanlı’da Ramazan nasıl geçerdi birlikte görelim.

1 Film Kritiği

1 Film Kritiği’nde, filmlerin araladığı kapıdan girecek, hayatı okuyacağız. Başyapıtlar üzerinden sinemanın temel kavramlarını öğrenecek, sembol ve alegoriler dünyasını keşfe çıkacak, filmlerin satır aralarını çözümleyeceğiz. Beyaz perdenin önünde edilgenlikten etkenliğe geçebilmek için koltuklarımızı dik konuma getiriyor “1 Film Kritiği” programında buluşuyoruz.

1 Kitap Kritiği

“Benim çarçur edecek, boş meşgalelere ayıracak vaktim yok arkadaş!” diyebilenlerden misiniz? O zaman elinizdeki telefonu yavaşça yere bırakın! Zamanın sınavından geçerken birlikte faydalı bir programda buluşacağız: “1 Kitap Kritiği”. Gizemli dünyaların satır aralarında bir seyahat vaat ediyoruz. Kitaplar yeni dünyalara aralanan kapılarımız. Haydi! Hep birlikte o aralıktan içeri süzülelim…

Programlarımızın detayları ve başvuru formları haftalık olarak duyurulmaktadır.

Program detaylarını gencdernegi.org/faaliyetler adresinden takip edebilirsiniz.

Bir Yorum Yap