Yorum yok

Genç Mekan Aralık Ayı Eğitim Takvimi

🌕Bir yılın sonuna geldik. Bir yıl içinde üzüntülerin, sevinçlerin, rüyaların ve kabusların içinde bulduk kendimizi…Depremden işgale, teknoloji gelişmelerinden spor başarılarına pek çok şey yaşadık. Şimdi bu yılı en iyi şekilde bitirme, hiçbir şeyi unutmama, farkındalığımızı arttırma vakti…

🍉Bu ay Filistin’i konuşmaya ve Filistin için çalışmaya devam ediyoruz. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Filistin kermesinde sizler için varız. Kermes satışımızla ve atölyelerimizle alandayız!

🔍Filistin’i araştırmaya, öğrenmeye, sormaya, anlatmaya doyamıyoruz. “Mercek Mercek Filistin” seminerlerinde Filistin’i farklı mercekler altında incelemeye devam ediyoruz.

🤝“Birileri neden bir şey yapmıyor?”, “Ümmet nerede?” gibi soruları kendimize sık sık sorduğumuz zamanlardayız. “İslam Dünyası ve Birlik Projeleri” seminerinde İslam ülkeleri arasında kurulan birlik projelerini ve işlevlerini masaya yatırıyoruz.

❤️‍🩹Genç Mekan, gencin gence, kadının kadına yuva olduğu bir yer! O halde Kadınsal Meseleler’i konuşmaya devam ediyoruz. Pek çok kadının karşılaştığı çikolata kistini etraflıca konuşacağımız ve aklımızdaki soruların yanıtını bulacağımız “Çikolata Kisti Endometriyozis” seminerinde bir araya geliyoruz.

👒Moda deyince akla Paris ve Milano gelir, peki ya Osmanlı? “Maziden Atiye Zarafet Sergisi Gezisi”nde Osmanlı’dan Cumhuriyet’in ilk yıllarına dek kadınların kıyafetlerini görüyor ve dönemin modası ışığında kültürel hayatın izini sürüyoruz.

🎨Osmanlı demişken, e kadın da demişken hanım sultanları konuşmadan olmaz. “Hanım Sultanların Tasvirlerdeki Yansımaları” seminerinde, hanım sultanların tasvir sanatlarında nasıl göründüğünü ve bu görünümün sebeplerini irdeliyoruz.

🎭Düşünün; elektrik yok, internet yok. Ne yapardınız? Tamam, işleriniz bile yeterince aksardı, peki ya nasıl vakit geçirirdiniz? “Osmanlı Halkı Nasıl Eğlenirdi?” seminerinde geçmişimizin peşine düşüyor ve bu sorunun yanıtını arıyoruz.

🌍Gana’da ihya ve imar çalışmalarına katılan Genç Gönüllüler ekibini ağırlayacağımız “Biz Afrika’dan Geldik!” buluşmasında ekibin Gana tecrübelerini dinliyor, fotoğraflarına bakıyor ve onlarla gezmiş kadar oluyoruz.

✒️Osmanlı’dan günümüze kalan en güzel ve en önemli miraslardan biri hiç şüphesiz ki yazma eserlerdir. Hattından tezhibine, minyatüründen kağıdına, ciltlemesinden cetveline pek çok sanatı ve zanaati içinde barındıran yazma eserleri görmeye “Yazma Eserler Kütüphane Gezisi”ne gidiyoruz!

📿İstanbul’un ilk mevlevihanesi olan Galata Mevlevihanesi’ni ziyaret edecek ve müze içerisinde bulunan kıyafetler, eşyalar ve sanat eserleri ile mevlevilik kültürünü öğreneceğiz.

🏹”Geleneksel Okçuluk Eğitimi”nde hem zihnimize hem bedenimize büyük katkısı olan okçuluğu deneyimliyor; konsantrasyon ve kas gelişimine merhaba diyoruz!

🎨Sanat ferahlatır, sanat iyileştirir! “Punch Atölyesi”nde sanatımızı tam anlamıyla nokta nokta işlerken yaralarımızı sarıyoruz.

📚Gelenekselleşen “Birlikte Okuyoruz!” buluşmalarımız hızını kesmeden devam ediyor, tabii biz de öyle! Bakalım yollar kitaplarımızı ve bizi bu kez nereye götürecek?

💬Kasım ayında başladığımız “Arapça Dil Eğitimi” ve “Proje Yazım Atölyesi” yoluna devam ediyor, Aralık ayına bereket katıyor!

☕Genç Mekan’ın kapılarını sonuna kadar açtığımız; internetiyle, ikramıyla, müziğiyle, muhabbetiyle sizleri beklediğimiz “Mekan Senin” günlerine mutlaka gelin!

❤️Genç Gönüllüler, Genç Mekan’da! Genç Mekan’a güzellik ve zenginlik katan Genç Gönüllüler ile “Senin Kitabın”, “Genç Gence”, “Şehristan Akademi” ve “İzlemesem Olmazdı!” programlarında bir araya geliyoruz!

💌Aralıkta Genç Mekan’da görüşmek üzere!

Bir Yorum Yap