Yorum yok

Genç Mekan Mayıs Ayı Eğitim Takvimi

Şairlere umut dolu şiirler yazdıran, hayalperestlerin dimağlarını açan, ressamların tablolarındaki heyecanı artıran mayıs ayı erguvanları, ıhlamurları ve ter-ü taze çiçek dalları ile Genç Mekan mayıs takvimi açtı.

Yeni adımların yeni hayallerin ve yeni düşlerin kurulduğu mayıs ayında Genç Mekan evlilik ve aile müessesinin yapı taşlarını; ayakları yere basan yolların izini sürmenize yardımcı oluyor.

Dünyadaki her canlının bir iletişime geçme yolu vardır. Peki insanlar sadece söz ile mi iletişime geçer? İşaret ve sembollerin dünyası “ İşaret Dili Eğitimi”; interaktif iletişim odaklı “İlişki Temelli İletişim Atölyesi”; bireysel ve karşılıklı ilişkide “Evlilikte Kendini ve Eşini Tanıma Yolculuğu” ile düşüncelerimizi zihnimizde tartıp yansıtmayı ve ilişkinin kodlarını yeniden öğreniyoruz.

Ailenin temelini teşkil eden evlilik; bütün ilâhî dinlerde, kadın ve erkeğin kendilerine özgü bir mahremiyet ve paylaşım alanı oluşturmaları ve organik bir bağ içerisinde aile yapısının kurulmasını söylemiştir. Bu minvalde “Evlilikte Kadın Beyni Erkek Beyni (Beynin Cinsiyeti)”, “Evlilikte Rol Beklentileri”, “Neden Ait Hissetmek İsteriz?”, “Kadın Kimliğini Doğru Anlamak” ve “Ailede İffet ve Mahremiyet” seminerleriyle ailenin ve aile olmanın dinamiklerini uzman eğitimcilerden dinliyoruz.

Dış etkenlere karşı koruyucu olan aile yapısının iç tarafına dönüyor ve “Aile İçi İletişim ve Çatışma”, “Huzurlu Ailenin Temeli”, “Eş Seçiminde Aile Faktörü”, “Ailede İffet ve Mahremiyet”, “Evlilikte Hak ve Sorumluluklarımız” ve “Değer Odaklı Aile” eğitimleriyle aile içi sağlıklı iletişimin üzerinde duruyoruz.

Kalbin kanatlarında dolaşan aşk ve sevginin yüzyıllar önce sanata yansımasını “İslam Resim Sanatında Aşk ve Aşıklar Nasıl Resmedildi?” programında inceliyoruz.

Kontrol edilemeyen zamanlar, kaçan fırsatlar ve anların örüntüsünü “Modern Zaman Sendromları Atölyesi” nde dinleyecek, bulacak ve çözeceğiz.

Mayıs ayında çiçekler serpilirken seyr-i temaşa içinde kalacağımız “Emirgan’da Bir Bahar Gezisi”, tarihin tozlu sayfalarından çıkıp semtlere kendini işleyen “Kuzguncuk Gezisi”; güzel kokuları kalıplara dökeceğimiz “Mum Atölyesi”; lezzetli kokuların ise fırından geleceği “Kurabiye Atölyesi”; ilmek ilmek öreceğimiz “Örgü Çanta Atölyesi” ve doğal baskıların dünyasında kolları sıvayacağımız “Indıgo-Doğal Kumaş Boyama Atölyesi” ile baharın güzel rahiyalarında buluşuyoruz. 

Kamp severler de buraya! “Doğada Temel Kamp Eğitimi” nde işinize yarayacak bilgiler var. Kaçırmayın. 

Çantamızı hazırladıysak bir de doğa bizi çağırıyorsa ne duruyoruz. Haydi Kampa! Genç Mekan Kampları için mayıs ayı takvimini takip etmeyi unutma.

Geçen aylardan devam eden düzenli eğitimlerimizin bir çoğu mayıs ayında tamamlanıyor. 

“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Eğitimi” devam ederken; arap harflerinin dünyasını keşfettiğimiz “Rika-Hat”, dünyaya açılan pencereleri ile “Time to Talk”, sanatın ruhunda dolaştığımız “Çini Eğitimi” bahar dönemi ile kemale ermiş bulunuyor.

Birbirinden nitelikli eğitim, seminer, atölye, etkinlik ve kamplar için bildirimleri aç butonu hemen sağ üst köşede. Genç Mekana ve tüm etkinliklerimize davetlisiniz.

Bir Yorum Yap