Yorum yok

Genç Mekan Ekim Ayı Eğitim Takvimi

Şehre ve üniversiteye yeni geldiysen, gönüllü programlara ve gençlik çalışmalarına hevesliysen, bana güzel bir mekan lazım; hem akademik hem gönüllü hem de sanatsal etkinlikler bulmalıyım dersen Genç Mekân’a bekleriz!

Eğer sen de bu maceranın bir parçası olmak istersen; Genç Mekân’da çok güzel işler pişiyor ben de ekibin tuzu biberi olurum dersen gel tanışalım. “Üniversiteye Hoş Geldin” tanışma programımızı kaçırma!
Uzun süre koştuğun yollardan, aştığın zorluklardan sonra işte üniversiteni kazandın! Macera ve başarı dolu hayatına hoşgeldin. Sence de üniversiteye başlarken adım adım kariyer haritanı çizmenin tam sırası değil mi? Okurken freelance çalışabileceğin, yurt dışındaki okullara niyet mektubu yazabileceğin, portfolyonu zenginleştirecek sertifikalar edinebileceğin bir yol haritası hazırlamak ister misin?
Akademik serüven başlar ve kariyer kapıları aralanır. İlerlemek istediğiniz alanda var olabilmek, yol ayrımlarında sağlıklı kararlar verebilmek ve başarıya ulaşmak için akademik hayatın içinde dolan bir heybeye ihtiyacımız var.
O halde akademik birikim nasıl yapılır nasıl başlanır sorusuna istinaden“Akademik Yılı Nasıl Planlarız?” programımız Ekim ayı takviminde.
Kariyer kapılarını sonuna kadar açmak için Ekim ayındaki diğer programlar; “Üniversite Yaşamına Uyum Semineri”, “İngilizce Konuşmak İçin Yapmanız Gereken Hatalar”, “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” programı “Dış Hatlara Giden Yol”, “Nerede Bu Motivasyonum”, “Öğrencinin Uyku Düzeni”, Verimli Ders Çalışma Teknikleri” ve daha fazlasını için biyografideki linke gelin.

Genç Mekân’ın Ekim Ayında Neler Yok Ki?
Bu ay düzenli eğitimlerimizde edebiyat, sanat, iletişim, islami ilimler, kariyer gelişimi alanlarında derslerimiz yer alırken; yüz yüze seminer ve online oturumlarımız yine hız kesmeden devam ediyor. Uzun soluklu ve aktif eğitimlerimizden “Okuma Atölyesi” ve “Hanım Sahabeler” programlarımız düzenli katılımcılarıyla niteliğini koruyor.
Dokuz sekizlik aksak ölçülerin içinde gezineceğimiz “Bendir Eğitimi” ile Genç Mekan’da bu ay hoş sadalar yükseliyor.
İslam sanatlarının ahenkli nakışlarından Rik’a Hat Eğitimi için de takviminizde yer açmayı unutmayın.
Entel Dantel İşlerin bu ayki konuğu “İpliklerin Parmaklarla Buluşma Sanatı:Makrome”. İplere yalnızca düğüm atarak ve keserek ortaya çıkaracağınız işlere siz de şaşıracaksınız.
Ekim ayında yeniden sahneye adım atıyoruz! Uzun bir yolun ilk basamağı olan “Tiyatro ile Kendini Keşfet” eğitimimizde kurgu dünyamızda tasarladıklarımızı sahnede doğaçlıyoruz.
Gezip göreceğimiz; tadıp keşfedeceğimiz gezi rotalarımızda “Gastronomi Gezisi” ile ağzımız tatlanacak; “Tarih Gezisi”nde ufkumuz açılacak ve “ Eskiz Gezisi”nde seyreylediğimiz detaylar eskiz defterlerinde yerlerini alacak.
Tarih gezimizde ise Topkapı sarayının kapılarını hep birlikte aralayacağız.
Genç Mekân’da gelenekselleşen “Hatırımda Seyahatname” ve “Film Okumaları” incelemeleri de pek tabii Ekim ayı takviminde yerlerini alıyor.
Yeni bir yılın yol haritasını zenginleştiren programlarımız ile gençlerin akademik kariyerini desteklerken, sosyal projelerimiz ve sanatsal etkinliklerimiz ile genç hanımefendilere hayatın içinde nitelikli bir alan açıyoruz.
“Gönüllüğün Kıymeti” programı ile sahih niyetler üzerine koşturuyor; “Nitelikli Toplum Nitelikli Gençlik” projesi ile liseli gençlerin kendilerini geliştirebilecekleri projelere yer veriyoruz.
Hem çalışıp hem eğleneceğimiz; sanattan kültüre; müzikten geziye dolu dolu Ekim takvimi tüm genç hanımefendileri bekliyor.

Bir Yorum Yap