Yorum yok

Genç Mekan Kasım Ayı Eğitim Takvimi

Sorularla açılır zihnimiz, cevaplarla nurlanır kalbimiz. Sorularla arayışa düşer, cevaplarla huzura ereriz.

-Osman Nûri Topbaş

Ruh muhabbetin, kalp marifetin, sır da müşahedenin mahalidir derler. Kainatın yaratılış düzeninde eşref-i mahlukat olan insanın ulaşabileceği en yüksek mertebedir kulluk.

Kalbin muhabbet yoluna girmesi için ruh ve zihin kainata, varlığa ve manaya soru sorar. Genç Mekan Kasım ayı takvimi “Aklıma Takıldı” serisiyle ontolojik soruların cevaplarını ayetlerde, hadislerde ve kıssalarda arıyor.

“Aklıma Takıldı” serisinin haritasını çizecek olan programlarımız; zihin süzgeciyle,  marifet ve hakikat çizgisiyle yol alıyor.

  • Varlık felsefesinden yola çıkarak “İnsanın Mana Arayışı”, “Biz Niye Yaratıldık?” ve “Manevi Yönelimin İnsana Yansıması” 
  • Kainattaki muhteşem ilahi tanzimi konuşacağımız “Sünnetullah Bağlamında-Kainatın İşleyişi”
  • Gerçek saadetin yolunu tarif eden “Kur’an-ı Kerim’e Ne Kadar Yakınız?”
  • Nefsin tezyik, kalbin tasfiye yolunda karşılaştığı engellere dair “Vesvese ile Baş Etmenin Yöntemi” ve “Nefis Engeli Nasıl Aşılır?”, “Kötülük Problemi”
  • Peygamberlerin, sahabelerin Kur’an-ı Kerim’de Geçen Kıssaların Gayeleri Nelerdir? programlarıyla İslam ışığında gençlerin sorularını, meraklarını ve aklına çokça takılanları konuşacağız!

 

Ekim ayından devam eden düzenli eğitimlerimiz  “Rika-Hat”, “Tiyatro ile Kendini Keşfet”, “Bendir Eğitimi”, “Hatrımızda Seyahatname”, “Film Okumaları” ve “Hanım Sahabeler” Kasım ayı takviminde enerjisi ve dinamiği ile yerlerini alıyor.

 

Kasım ayının şahsına münhasır renkleri, havaları ve duyguları ile özel bir serüvene çıkıyoruz. Düzenli olarak devam edecek olan “Mizaç Tipin Nedir” programında bakışlarımızı önce kendimize sonra tüm dünyaya çeviriyoruz.

 

Dikkat dağınıklığı, stres ile başa çıkamama ve gerginlik gibi belirtileri olan sınav kaygısının derinlerine iniyoruz. Vize ve final haftalarını rahat geçirmek için “Sınav Kaygısı” programı Kasım ayında Genç Mekan’da.

 

Teoride olduğu kadar pratikte de ivme kazanmak için “Time to Talk” programıyla Genç Mekan’a gençlik meselelerini İngilizce konuşmaya bekleriz. 

 

Çift yönlü iletişimin, dijitallikteki interaktifliğin yoğun bir yükselişte olduğu 21. yüzyılda siz üretici misiniz yoksa tüketici mi? “Yeni Medyada Bilinçli Tüketici Olmak” programı ile dönüşen medyanın dinamiğinde bilinçli ve faydalı olanı arıyoruz. 

 

Kasım ayının sararan yaprakları içerisinde gerçekleştireceğimiz tarih gezilerimize bu ay “Mimar Sinan’ın Eserleri” rotasıyla devam edeceğiz. Mahir ellerin fırçalarla buluşacağı “Resim Atölyesi”, kadim taşların hikayesine kulak vereceğimiz, şifalarını dinleyeceğimiz “Doğal Taşların Etkisi” ve turnuvalara doyamadığımız “Voleybol Maçı” etkinliklerimiz ile Kasım ayını karşılıyoruz. 

Bir Yorum Yap