Yorum yok

Şubat Ayı Takvimi / Genç Mekan

🫀Dünya üzerindeki birçok teorinin, kuramın ve felsefenin yolu tek kapıya çıkar; Kalbin diğer yarısını bulma macerası.

🖐🏻Çift yaratılan ruhlar, ikiye bölünen uzuvlar, kalbinin eşini arayan insanlar. Şubat ayında evlilik ve aile müessesesinin yapı taşlarını “İslam Aile Hukuku”, Beden Dili ve Diksiyon Eğitimi”, “Evlilikte Kendini ve Eşini Tanıma Yolculuğu” ve “Sağlıklı İlişkiler Atölyesi”’nde öğreniyor; İslam kaideleri ile doğru ve yanlışı birbirinden ayırıyor; kişisel yolculuk serüvenleri ile de zihinleri keşfediyoruz.

🎎Evlilik ve aile kavramının perde arkasında saklanan sorulardan bazıları;
Nedir bu evlilik? Süreçler nasıl işler? İslam dininde evlilik kaideleri nasıldır? Mehir nedir? ..

❔Peki bu soruların cevapları nerelerde?
İslam kaidelerinde, hadis ve sünnet ışığında, Kur’an-ı Kerim’de, ilimde, sahih kaynaklarda ve tecrübelerde…

👣Adım adım gidilen evlilik yoluna “Evet Demeden Önce” semineri ile başlıyor, “Eş Seçimi ve Nişanlılık”semineri ile süreci takip ediyor “Evlilikte Kendini ve Eşini Tanıma Yolculuğu” semineri ile de kadın ve erkek fıtratı üzerinden evliliği tanıyoruz.

🏠Ailenin temelini teşkil eden evlilik bütün ilâhî dinlerde, kadın ve erkeğin kendilerine özgü bir mahremiyet ve paylaşım alanı oluşturmaları ve organik bir bağ içerisinde aile yapısının kurulması söylenmiştir. Bu minvalde “Evlilikte Kadın Beyni Erkek Beyni (Beynin Cinsiyeti)”, “Evlilikte Rol Beklentileri”, “Neden Ait Hissetmek İsteriz?”, “Kadın Kimliğini Doğru Anlamak” ve “Ailede İffet ve Mahremiyet” eğitimleri ile ailenin ve aile olmanın dinamiklerini uzman eğitimcilerden dinliyoruz.

☔Dış etkenlere karşı koruyucu olan aile yapısının iç tarafına dönüyor ve “Aile İçi İletişim ve Çatışma”, “Huzurlu Ailenin Temeli” ve “Değer Odaklı Aile” seminerleri ile aile içi sağlıklı iletişimin üzerinde duruyoruz.

🖼️Kalbin kanatlarında dolaşan aşk ve sevginin yüzyıllar önce sanata yansımasını “İslam Resim Sanatında Aşk ve Aşıklar Nasıl Resmedildi?” programında inceliyoruz.

🌙Şubat takviminde “Miraç Kandili” programımız ve “Semt-i Mukaddes’in Manevi Sakinleri” gezisi ile Recep ayını ağırlıyor; “Fener-Balat” gezisi ile İstanbul’un saklı sokaklarını dolaşıyor; “Punch” atölyesi ile üç boyutlu kumaşları işliyor; ”Mum Atölyesi” ile doku, koku ve kimyayı birleştiriyor; gelenekselleşen “Birlikte Okuyoruz” programı ile kış bitmeden okunacak listemizi tamamlıyoruz.

🎏Geçen aylardan devam eden düzenli eğitimlerimiz hız kesmeden Şubat ayında da bizlerle.
“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Eğitimi” ve “Rika- Hat Eğitimi” arap harflerinin dünyasını; “Time to Talk” eğitimi ile dünyaya açılan pencereleri; “Bendir Eğitimi” ve “Çini Eğitimi” sanatın ruhunu; “Kur’an-ı Kerim’de Geçen Kıssaların Gayeleri” ile de ufkumuzu keşfetmeye devam ediyoruz.
🎊Birbirinden eğitici ve öğretici programlarımıza ev sahipliği yapan Şubat ayı programlarına tüm Genç hanımefendileri bekleriz.

Bir Yorum Yap