1

Genç Mekan Fıstıkağacı Güz Dönemi

🎉Hazırsan müjdemizi veriyoruz.

💫GENÇ’te yepyeni bir döneme giriyoruz.

🥳Kasım ayı itibarıyla dönemlik eğitimlerimize başlıyoruz. Her birinde kendimizi keşfedeceğimiz program ve etkinliklerle buradayız.

🤔Düşünmek İlahi bir emirdir.  Verilen emir hangi kavramlarla ifade edilir? Derinliklerinde var olan anlamlar nelerdir?.. Kur’an’da Düşünmenin İfadeleri başlığında buluşacağız.

📝Yazmak birçoğumuzun en güzel derdi. Kalemimizi güçlendirmek çabası her günün güzelliği. Bu derdine ortak olalım, beraberce yazı dilimizi geliştirelim istiyoruz. Nesir Atölyesinde Feyza Kartopu öncülüğünde buluşacağız.

🖋️Yazının bir de akademik yönünü geliştirmek isteyenler için dönem boyu sürecek Bilimsel Yazım Teknikleri dersinde her hafta buluşuyor olacağız.

🧐Düşünmenin onlarca yolu, başlığı var. Düşüncenin eleştirel tarafında neler oluyor, temelinde neler var? Bir başka bakışla “Eleştirel Düşünce” dersinde buluşacağız.

📚Her bir hatıratla bir başka dönemde tecrübelerle dolu bir yaşamda yol alırız. Hep beraber bu yolculuğa çıkmak üzere Hatırat Okumaları’nda buluşacağız.

📙Kaynak eserler bir başka yol göstericilerdendir. Şerhu’l Ahlaki’l Adudiyye Okumaları’nda tahlillerle bir arada olacağız.

💭”İlham Veren Buluşmalar” başlığında belirli isimlerle belirli konuları gündeme getirip nitelikli tahlillere ve çıkarımlara imza atmaya niyetliyiz.

🤓5 Parmağın 5’i Bir Mi? Huylar insanlar adedincedir. Enneagram Atölyesinde her birine ayrı ayrı değiniyor olacağız.

💫Psikofilm’de film karakterlerinin analizlerini yapacağız. Sokak Lezzetleri’nde belirlenen rotada lezzetleri hep beraber tadıyor olacağız.

🗣️ Sözün Bestesi Bedenin Dili başlığında üslubun usulüne değinip hitabet yeteneklerimizi geliştireceğiz. Konuşan Kürsü’de entelektüel okumalar, buna dair eğitimler ve turnuvalarla münazaranın GENÇ halinde buluşacağız.

♟ Stratejik düşünme ve öngörü kapasitemizi artırmak için de bir hamle yaptık! Profesyonel satranç hakeminden aldığımız eğitimler ile “Hamleni Yap!” etkinliğinde turnuvalarda buluşacağız.

“Kış Bahçesi”nde birbirinden renkli aranjmanlar oluştururken, “Entel Dantel İşlerde”de puch ve makrome işleyeceğiz , “Ellerin İzi”nde seramik ile buluşurken, “Süre Doldu”da tabu ile eğleneceğiz. Kolaj atölyesi, Kano Etkinliği ve dahasında buluşup güz dönemini dolu dolu geçireceğimiz sürprizlerle beraber olacağız.

🎉Biz heyecanlıyız.

😍Seni de bekliyoruz.

Comment(1)

  1. Yanıtla
    Ayşe Küçükdağ says:

    Merhaba güz programı diyor ama hala katılım mümkün mü

Bir Yorum Yap