Hoş Geldin Üniversite – Akademik İlerleme / Genç Mekan

Faaliyet Detayları

  • Pazartesi | 30 Ekim 2023
  • 16:00
  • Minkarizade Medresesi

📚Üniversitede her yeni yıl, üniversiteye başladığımız o ilk yılın heyecanını verir. Her yılın kendine özgü koşuşturmacası, yoğunluğu ve gündemi içinde buluruz kendimizi. Bu yıllarda ilgilerimizi, yeteneklerimizi keşfetmek, kişisel farkındalığımızı kazanmak için çalışır dururuz.

📕”O sınav benim, bu ders benim, şu ödev de benim.” diye gezdiğimiz bu serüvende; stresimizi ve zamanımızı iyi yönetebilmek günümüzü kurtarır. Ancak strese yenildiğimizde yahut işlerimizi devamlı ertelediğimizde; yetersizlik duygusu ile karşılaşırız.

🎙️Araştırmacı İlknur Bilgi Kurt Hanımefendi ile gerçekleştireceğimiz “Hoş Geldin Üniversite: Akademik İlerleme” seminerinde; akademik hayatta başarı kazanma konusunu masaya yataracak, kişisel iyilik halimizi korumanın ve akademik başarı kazanmanın yollarını konuşacağız.

🇵🇸Peki sonra? Bu kadar genç üniversiteli bir araya gelip birbirimizi kolay kolay bırakmayız! Savaş suçlusu İsrail’e karşı masum Filistinlilerin yanında olmak gerekliliğinin farkında gençler olarak; “Filistin adına ne yapabiliriz, ne gibi boykot çalışmaları üretebiliriz?” konusunda kafa yoracak ve aksiyon alacağız!

🚩Minkarizade Medresesi
🗓️30 Ekim Pazartesi, 16.00
🔗Başvuru linki profilimizdeki bağlantıda!