Demokrasi Adası Turu / Genç Mekan

Faaliyet Detayları

  • Cumartesi | 26 Ağustos 2023
  • 09:30
  • 0216 310 99 25

🏛️Yassıada’dan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na bir dönüşüm… Eski ismiyle Yassıada, Türkiye yakın tarihinin belki de en acı olaylarına tanıklık etti. Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın yargılamalarının gerçekleştiğini, idam kararının alındığını ve gerçekleştiğini gördü…61 yıl sonra o ada, Demokrasi ve Özgürlükler adası adını alarak açık hava müzesine döndü. Şimdi ziyaretçileri darbelerin karşısında ve adaletin yanında olmaya çağırıyor.

🗝️Yarınımızı daha iyi hale getirmenin en güzel anahtarı dünümüzü iyi bilmektir. Demokrasi ve Özgürlükler adası, o anahtarı bize veriyor. Tarih şuuruna sahip gençler olarak, dönemin atmosferini en iyi şekilde yansıtan bu adayı ziyaret etmeye ne dersiniz?

👣Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na yapacağımız gezide; adada bulunan müzeleri, yapıları ve sergi alanlarını ziyaret ederek o günlere tekrar gideceğiz.

🚩 Buluşma Noktası: Kadıköy İDO
📅 26 Ağustos Cumartesi, 09.30-16.00
📌Gezi ücreti 25 yaş altı öğrenciler için 150₺, tam bilet içinse 300₺’dir. Ücret, Kadıköy İskelesinden Hareket eden TEKNENİN İÇİNDE ÖDENMEKTEDİR.