Yorum yok

Genç Mekan Fıstıkağacı Şubat Ayı Eğitim Takvimi

🍃 Şubat ayında; tarihin buram buram kokan yaşanmışlıklarına bitkisel yağların bizi mest eden kokusu karışacak. Sanatın ve doğaya dönüşün getirdiği dinginlik, gönüllerimizi mutmain kılacak.

🌹 Gül bahçesinde gezen gül kokar. Aşere-i Mübeşşere derslerinde cennet bahçesinde gezen on sahabinin hayatlarını ele alıp cennet kokusuna talip olacağız.

👩🏼‍🤝‍👨🏻 Evlilik Temasıyla; Allah’ın, ısınıp kaynaşalım diye yarattığı eşlerimizle nişanlılık-evlilik sürecinde kuracağımız meveddet ve rahmet bağının temel meselelerini konuşacağız. 💍Derinlemesine irdeleyeceğimiz evlilik hususu bağlamında Evet Demeden Önce, Eş Seçimi ve Nişanlılık, Öğrenilmiş Evlilikler, Ailede İffet ve Mahremiyet gibi başlıkları ele alacağız.

👨‍👩‍👧 Eşlerin, birbirlerine karşı gözetmesi gereken hak ve sorumluluklar, meveddet ve rahmet bağının bir gereği.

👨‍👧İslam Aile Hukuku derslerinde mehirden nafakaya, eşler arası denklikten boşanmaya kadar birçok meseleyi ele alacağız.

🎨 Minyatür Eğitiminde bir fırçanın ucundan manalarıyla birlikte koca bir dünya çıkaracağız!

📜🖌️Gördüğümüz, düşündüğümüz ve bize anlatılan her mesel yaşamımızın mandalasını oluşturur. 1 Mesel 1 Mandala çalışmasında çizeceğimiz mandalalarla kendi duygu ve ihtiyaçlarımız üzerine bir açılım sağlayacağız.

🔭Tasavvuf ve Astroloji derslerinde Osmanlı’da astrolojinin nasıl ele alındığından astroloji haritasına varıncaya dek gökyüzüyle ilişkimizi çeşitli açılardan inceleyeceğiz.

🪜🧭Yerle gök arasında mekik dokuduk. Şimdi sıra yeraltında! Yeraltındaki İstanbul Gezisi ile Yerebatan, Nakilbent, Binbirdirek, Şerefiye Sarnıcı’nın ve Divanyolu üzerindeki diğer pek çok yapının tarihini dinleyeceğiz.

🧭Pera Gezisinde ise Osman Hamdi Bey’in eserlerini temel alarak Taksim’de kalabalıkların, sinemaların, vitrinlerin arasında tarihe tanık olacağız!

📸 Fotoğrafçılık eğitiminde alacağımız Temel Fotoğrafçılık Eğitimi ile sokakları arşınlarken ana karşı gardımızı aldıracak kareler yakalayacağız!

📹 Bir fotoğraf karesinin anlatmaya yetmeyeceği şahsiyetlerin, anıların ve direnişlerin altını, Hatırat Okumalarında satır satır çizeceğiz.

🎞️Ekrana kitlendiğimiz her an, film sahnelerinin de gözlerle çizilebileceğini göstermez mi? Psikofilm, farklı film karakterleri üzerinden karakter analizi yapmamızı sağlayacak.

🎭Tiyatro ile Kendini Keşfet programımıza devam ederken Hikâye Geliştirme Atölyesinde bir tiyatronun, senaryonun nasıl yazıldığını öğrenip ekrana, sahneye kitleyecek kurguyu, diyalogları oluşturmayı öğreneceğiz.

🕍 Semavi Dinler Tarihi derslerinde dünya siyasetinde yer edinmiş Yahudileri ve bu yeri nasıl edindiklerini tarihlerini, kültürlerini, inançlarını inceleyerek değerlendireceğiz.

🏹Kendi kültürümüze de beriyiz. Deneyimleyeceğimiz ata sporu Okçuluk ile hedefe varmayan okları utandıracağız!

🎤Hep gezdik, dinledik ve okuduk. Sözün Bestesi Bedenin Dilinde öğreneceklerimiz ile artık etkili ve güzel konuşma sırası bizde!

🕌Gönlümüzün bestesi Kur’an-ı Kerim’i rehber ve şafi kabul ederek en güzel şekilde okumaya gayret edeceğiz.

☘️Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımında doğanın besleyici ve iyileştirici gücüne cildimizi emanet edeceğiz.

🖌️Kalimba Eğitiminde parmaklarımız melodilerle; Suluboyada fırçalarımız renklerle; Münazara Maçlarında da düşüncelerimiz rakiplerimizin zihinsel manevralarıyla dans edecek!

Bir Yorum Yap