Yorum yok

Genç Mekan Fıstıkağacı Mart Ayı Eğitim Takvimi

🌸Genç Mekân’ın Mart ayı takvimi baharın gelişi gibi kıpır kıpır.
🍃Mekanımızın bereketi, sözlerin en güzeli Kur’an-ı Kerim derslerimizle beş aydır sürüyor.
Şubat ayında başlayan, “Hikâye Geliştirme Atölyesi” ve “Minyatür Atölyesi” eğitimleri ile ise fırçalarımızdan akan damlalar kalbimiz ve hayal gücümüzle buluşmaya devam ediyor.
☘️Geçtiğimiz ay Evlilik ve Aile Teması bağlamında gerçekleştirdiğimiz sekiz seminerimizin ardından Mart ayında aile kurumunu “Aile Olma Bilinci, Mizaca Uygun Evlilik, Ailede Duyguları Yönetme Sanatı, Evlilikle Büyüyen Ailem, Ailede Sağlık ve Beslenme” seminerleriyle alanında uzman eğitmenlerimiz ile enine boyuna konuşuyoruz. Aile Fıkhı eğitimimiz ise kaldığı yerden devam ediyor.
👤Bazen düşündüklerimizi, söylemek istediklerimizi kelimelere dökemeyiz. Zihnimizdeki bu doluluğa karşın dilimizdeki boşluğun dengesizliği bizi yorar. İşte Sözün Bestesi Bedenin Dili Atölyesinde muvazenemizi bulmaya devam ediyoruz.
📖 Hatırat okumaları ise her zamanki gibi zamanın ruhunu aramaya ve anlamaya vesile oluyor.
🪐Peki ya semanın o harika düzeni? Allah (c.c.) göğü yedi kat yaratmış, her birine işlev tanzim etmiş ve göğü kandillerle donatmıştır. Tasavvuf ve Astroloji dersinde gökyüzünü derinlemesine inceliyor, tarih sürecindeki rasathanelere göz atıyor, Osmanlı Astrolojisi hakkında bilgi ediniyoruz.
🌙Aşere-i Mübeşşere derslerimizde Şubat ayında, “El-mübeşşerûn bi’l-cenne” terkibi ile de anılan sahabelerden Hz. Ebubekir, Hz. Ömer ve Hz. Osman’ın hayatlarını, mizaçlarını ve halifelik dönemlerini hasbihal ettik. Hz. Ali’nin örnek hayatı ile devam edeceğimiz sohbetlerimiz kaldığı yerden devam ediyor.
✋🏻Yağmurun toprakla buluştuğu gibi biz de ellerimizi çamur ile buluşturuyor, Ellerin İzi:Seramik Atölyesi’nde şekil verdiğimiz ürünleri fırınlıyoruz.
👀Çocuk Edebiyatı Atölyesi ile çocuk kitaplarındaki kurgu ve dil inşasını öğreniyor, tarihsel süreçteki çocuk edebiyatı ürünlerini inceliyoruz.
🏹 Ne demiştik, oklar yerleştirildi, yaylar gerildi! O halde çok sevdiğiniz ata sporunu bir daha deneyimleyelim mi?
📍Bir taşına bütün Acem mülkünü feda ettiğimiz İstanbul’u karış karış gezmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay gerçekleştiremediğimiz Pera Gezisi’ni Mart ayı takvimine dahil ediyor diğer geziler için takipte kalmanızı öneriyoruz.
🎤Çocukluktan ilk gençliğe geçtiğimiz lise dönemlerimizde kendimize bir rol model aramaz mıyız? Genç Talk Show ile bir rol modelin hatıralarını, geçtiği yolları dinliyoruz. Tüm liseli gençler buraya!

Bir Yorum Yap