Yorum yok

Genç Mekan Fıstıkağacı Aralık Ayı Takvimi

🤩“Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.” ayeti düsturunca Aralık ayında dur durak bilmeden programlarımıza; düzenli dersler ve atölye çalışmalarıyla devam ediyoruz!

🌹Kur’an-ı Kerim derslerimiz ile Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğretenler olarak “hayırlı”lara yazılmayı ümit edeceğiz.

📚Dönemleri, farklı farklı kültürleri ve yaşayışları tanımak adına Eğitimci Yazar Ayşe Yazıcılar ile Hatırat Okumaları’nda bir araya geleceğiz.

📖 Şerhu’l Ahlaki’l Adudiyye Okumaları ile hem 18. yüzyıl Osmanlı ilim dünyasına hem de ahlak ile ilgili meselelere ışık tutacağız.

✍🏻Kişinin kıymetinin, dilinin altında ve kaleminin ucunda gizli olduğunu biliyoruz. Kıymetimize kıymet katmak için Yazar / Editör Feyza Kartopu ile Nesir Atölyesine devam ederken, Bilimsel Yazım Teknikleri ile de yazının akademik boyutunu ihmal etmemeye özen göstereceğiz.

🎭Kulis Tiyatro Dergisi Yayın Yönetmeni-Tiyatro Külliyen Koordinatörü Ayşe Şahinboy Doğan ile gerçekleştireceğimiz “Tiyatro ile Kendini Keşfet” derslerimizde; sesimizi, bedenimizi, duygularımızı yönetip farklı farklı rol ve duygulara bürünerek kendimizi keşfetmeye çalışacağız.

🗣️Sözün Bestesi Bedenin Dili programıyla üslubun usulüne değinip, doğru nefes alma ve hitabeti geliştirme adına çalışmalarda bulunacağız.

📺İletişim Danışmanı / Yazar İsmihan Şimşek ile “Din Dili Analizi” başlığı altında tebliğ, medya dili, dijitalleşme-din ilişkisi gibi pek çok konuya değineceğiz.

👩🏻‍💻Konuşan Kürsü: Münazara Atölyesinde; hoşgörü ve merak duygusuyla argümanlarımızı sunarken entelektüel gelişimimize katkıda bulunacağız.

🤓Münazara maçlarıyla kazandığımız özgüveni fikirlerimize de yansıtarak, Bir Başka Bakış Açısıyla – Eleştirel Düşünce derslerinde buluşacağız ve akıl yürütme, sorgulama, analiz gibi zihinsel süreçlerimizi gözden geçireceğiz.

♟️“Hamleni Yap!” derslerimizde de stratejik düşünmenin yollarını satranç tahtasında arayacağız!

🧐Gençlerin meseleleri üzerinde duracağımız İlham Veren Buluşmalar’da çeşitli isimlerle bir araya gelerek farklı bakış açılarıyla bu meseleleri irdeleyeceğiz.

💪🏻Suluboya ve Entel Dantel – Punch atölyeleriyle el becerilerimizi geliştirirken; Kano Etkinliği ile de sporun, ruh ve beden sağlığına nasıl iyi geldiğini deneyimleyeceğiz.

🌳Doğadaki her emek keşfedilmeyi bekler. Biz de bunun bilinciyle “Endemik Keşifler” başlığı adı altında, Beykoz Korusu’nda endemik türleri kendi habitatlarında göreceğiz.

🙃Detaylı bilgiler için haftalık takvimimizi ve münferit afişlerimizi dikkatlice incelemeyi unutma.

Bir Yorum Yap