Yorum yok

Genç Mekan Fıstıkağacı Mayıs Ayı Eğitim Takvimi

🌺Mimozalarla başlayıp erguvanlarla devam eden çiçek esintili sabahlarda Üsküdar sahile ve Genç Mekâna uğramayı unutmayın çünkü Mayıs ayı takvimimize güneş vuruyor.

İstanbul’un yedi tepesinde, şehrin muhafızlarını, Sultanlara sultanlık eden sultanları tanıyacağız. “İstanbul’un Manevi Sultanları” semineri ile yedi kıymetli büyüğün gönül dünyasına kulak vereceğiz.

✨Büyük fethin tarihi yaklaşıyorken 29 Mayıs’ın arefesinde, Fetihten sonraki ilk cami; Arap Camii’den Ayasofya’ya, Karaköy’den Gülhane’ye doğru yola çıkıyoruz. “İstanbul’un Fethi Arefesinde Bir Gezi” ismini verdiğimiz gezimiz liseli gençlere özel olacak.

Sağlam bir inanç temeli üzerine inşa edilen hayat, sorunlara ve çözümlere ışık tutar. “Gençliğin İnanç Ekseninde-Kendini Bulma Yolculuğu”, “Başımıza Gelen Musibetler Bir Ceza Mı?” eğitimleri kendimizle hesaplaşmalarımızda bizlere kılavuz olacak.

🍃“Ruhun Sıhhatini Korumanın ve İtidalde Tutmanın Yöntemleri” beden ve ruh dengemizi sağlamamızı ve yeni başlangıçlardan korkmamamızı öğretecek. İçsel yolculuğumuz için sağlam adımlar atarak hafiflettiğimiz zihnimizle ruhsal dayanıklılığımızı sağlayacağız. “Psikoloji Perspektifinden Ahlaki Sorunlar ve Çözümler” semineri ile erdemli bir yaşamın kıymet ve anlamına bir başka bakacağız. Etkili iletişimin yollarını aramaktan vazgeçmeye hiç niyetimiz yok. Bilinen en kulak dolduran atasözlerinden biri de tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırdır. Sahi “Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Mı?”. Etkili iletişimin sırlarına kulak vereceğimiz seminerimizde iletişimin temellerine değineceğiz.

Küçük adımlarla kocaman işlere imza atmak, gönüllere ulaşma yolculuğunun lezzeti, gidilen yolda çekilen tatlı cefadan geçer. Gönüllülüğün ferahlığında neyi bulacağımızı bilmek için “Küçük Adımlar Büyük İşler” seminerimizde gönüllülüğün kıymeti üzerinde duracağız.

🖋Bu ay ilgili ve yetenekli hanımlarla “Çini Boyama Atölyesi” ve “Rika Hat Sanatı Eğitimi” ile İslam Sanatlarının nadide iki dalında çalışmalar yürüteceğiz.

Liseli genç arkadaşlarımızın hayata atılırken güzel örnek ve çevrelerle temasını artırmak, vizyon sahibi gençler ile buluşmalarını sağlamak fikriyle yola çıktığımız “Genç Talk Show” program serimiz devam ederken liselilere özgü gezilerimiz ile liseli genç gönüllülerimizle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.

🏕Mayıs ayında dağ, deniz ve gökyüzü dinginleşir. Bu gizli anlaşma ılık rüzgârı, şarkı söyleyen ağaçları ve erken doğan güneşi de beraberinde getirir. Peki ne yapılır bu havada? Tabii ki Kamp. “Genç Gönüllüler Kampı” yıllardır süre gelen eğitim seminerleri, sosyal kültürel etkinlikler, gençlik ve gönüllülük üzerine derin tefekkür sohbetleri ve daha nice birlikteliklerin hasıl olduğu geleneklerimizdendir. Kamp detayları için takipte kalmanızı tavsiye ederiz.
💻Mayıs ayının güzellikleri ve baharın gelişi ruhumuzu ve bedenimizi tazelerken, dijital alanlardan uzaklaşmaya ve “Online’dan Offline’a geçiş fena olmaz değil mi? O halde sadeleşme uzmanlarına kulak verelim ve sağlıklı bir internet kullanımının derinlerine birlikte inelim. Ve doğamıza döndüğümüz, doğallığını yaşamaya çalıştığımız hayatın bir de doğası ile bütünleşelim isterseniz “Çiçek Aranjmanı Hazırlama” çalışmamıza bekleriz.

Gezi rotalarımızı da heyecanla bekler gibisiniz. O halde önce “Entel Dantel İşler” serimizde; kampta, piknikte, gezide, yazın uçuş uçuş elbiselerimize uygun çantalar örmeye bekleriz. Birlikte “Kelebek Çiftliği Gezisine” ve sanat tarihinden mimari zenginlikleriyle karış karış gezdiğimiz tarih gezilerimize kayıt oluşturmakta acele edin. Mayıs ayında İstanbul’un çok kültürlü yaşamını tüm renkleriyle adımlayacağımız “Fener- Balat Gezisi”, zengin kültür ve çeşitli dini kültürlerin bezemeleriyle bizleri bekliyor. Hem sportif hem de suyun berraklığıyla ruha şifa bir diğer etkinliğimiz ise Son Ki Üç Çek! Kano etkinliği.

Bir Yorum Yap