Yazarlar Nasıl Okuyor? – 2

Faaliyet Detayları

  • Çarşamba | 21 Ekim 2020
  • 20:00

Ekim ayının 3. haftasında “Yazarlar Nasıl Okuyor?” sorusunun cevabını farklı yazarlarla arayacağımız programlarımız hız kesmeden devam ediyor.

Okuyucular olarak zaman zaman yolumuzu kaybediyor ve bize ışık tutacak birilerini arıyoruz. Bu durumda bizlerle aynı yollardan geçen yazarların yaşadıklarını dinlemek ve onların nasıl okumalar yaptığını öğrenmek bize yol gösterici olabiliyor. 19 Ekim Pazartesi günü “Yazarlar Nasıl Okuyor?” sorusunu Güzide Ertürk’e soracağız. 21 Ekim Çarşamba günü ise aynı soruyu Betül Zarifoğlu’na yönlendirecek ve nasıl okumalar yapabileceğimize dair bilgi edineceğiz.

Öykü yazarlığıyla bilinen Güzide Ertürk 1985 yılında doğdu. Ali Ural’ın yazarlık atölyelerinde ders alan ve ilk kitabı 2010 yılında yayımlanan yazar aynı zamanda Varlık, Heceöykü, Karabatak gibi dergilere öykü yazdı. En son 2019 yılında Loretta isimli öykü kitabını okuyucularla buluşturdu.

Çocukluğundan bu yana yazar olma hayali kuran Betül Zarifoğlu bu hayalini gerçekleştirmeye adımını Cafcaf dergisinde mizahi yazılar yazarak attı. Bir masal kitabı da bulunan yazar iyi bir okuyucu olmanın yazmaktan önce tutulduğu bir evde büyüdü.