Ses Veriyorum – Mart 2020

Faaliyet Detayları

  • Çarşamba | 4 Mart 2020
  • 15:30
  • İSAR Fıstıkağacı, Selamiali, Fıstık Ağacı Sokağı, No: 22 Üsküdar (Fahreddin Tivnikli Camii arkası)
  • +90 216 532 00 41

Ses Veriyorum Atölyesi, sesini bir enstrüman gibi keşfetmek, güçlendirmek, geliştirmek isteyen herkesin katılabileceği bir atölye!

Dünyaya geldiğimizde görmeden önce duyuyoruz, yaşamımızın geri kalanında da hayatımızın büyük bir kısmını sesler kaplıyor. İnsanlar ne düşündüğümüzü ya da ne hissettiğimizi görmüyor onu nasıl ifade ettiğimize bakıyor. Etkili konuşma önemi tartışılmaz ve göz ardı edilemez bir gerçek. Peki bu doğuştan bir yetenek mi? Yoksa geliştirilebilir mi? Hayat sahnesinde kendi oyunumuz sergilenirken sesimiz kontrol edemediğimiz kaygan zemin olmaktan çıksın diye “Ses Veriyorum” diyoruz.

Zeynep Betül Akyıldız eğitmenliğinde gerçekleşecek olan atölyede yedi hafta boyunca ritim, artikülasyon, retorik, ses ve nefes egzersizleri, vurgu ve tonlamanın incelikleri üzerine çalışmalar yapılacak.

NOT: “Ses Veriyorum” isimli ses atölyemizde operacı, hikaye anlatıcısı Zeynep Betül Akyıldız ile sesimizin en önemli enstrümanımız olduğunu keşfe çıkacak, ritim, vurgu, tonlama, retorik, ses ve nefes egzersizleri, artikülasyon gibi alanlarda çalışmalar yapacağız. Program toplamda yedi hafta sürecektir. Atölyeye eksiksiz katılım gösterenlere katılım belgesi takdim edilecektir. Bu atölyede belki de kendinde yepyeni bir ses keşfedeceksin!

Yedi haftalık program ücreti 200 TL’dir.

Sağlıklı bir planlama için lütfen kayıt yaptırınız. Kontenjan sınırlıdır.

Son Başvuru Tarihi: 25 Şubat Salı 


Zeynep Betül Akyıldız Kimdir?

Anlatıcılık ve müzik üzerine çalışan Zeynep Betül Akyıldız, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera mezunu olarak ses ve anlatının yaratılma aşamasındaki psikolojik süreçler üzerine çalışmaktadır. 2017 yılında SEIBA Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi’nin profesyonel hikaye anlatıcılığı programdan mezun oldu. 2018 yılında Avrupa Hikaye Anlatıcılığı Federasyonu’nun genç anlatıcıları arasına seçildi, yurtiçi ve yurtdışı festivallerde hikaye anlattı. Seyyar Masalcılar, Uçan Halı Sakinleri gibi anlatıcılık üzerine oluşumların kuruculuğunda bulundu. Ayrıca aKşam grubu isminde bir müzik grubunun gitarist ve solisti olup aynı grubun kadın korosunda şeflik yapmaktadır.