Nehir Söyleşiler – Mart 2020

Faaliyet Detayları

  • Cumartesi | 14 Mart 2020
  • 15:00
  • İSAR Fıstıkağacı, Selamiali, Fıstık Ağacı Sokağı, No: 22 Üsküdar (Fahreddin Tivnikli Camii arkası)
  • +90 216 532 00 41

İletişim teknolojileri çağında yaşıyoruz. Her türlü bilgi bir tık uzağımızda. Ancak bazı hayat kurtarıcı, ufuk açıcı bilgileri edinebilmenin yolu bir yaşayana kulak vermekten geçiyor. Çünkü hayat onu yaşayanın elinden çıkmış bir tablo gibi, yorumlanabilir ama ne anlattığını sadece o eseri ortaya koyan tam anlamıyla bilebilir.

“Nehir Söyleşiler”de hayatın çeşitli hengamesinde yaşadıklarıyla gençlere rehberlik edecek tecrübeyi elde etmiş öncülerin yol manzaralarını dinleyecek onların hayat hikâyelerinden, başarılarından istifade etmek üzere bir araya geleceğiz. Her ay başka bir ismi ağırlayacağımız programın ilk misafiri TRT Haber’den Betül Soysal Bozdoğan, moderatörümüz ise yazar Ayşe Yazıcılar.

Sağlıklı bir planlama için lütfen kayıt yaptırınız. Kontenjan sınırlıdır.

Son Başvuru Tarihi: 13 Mart Cuma 


Betül Soysal Bozdoğan Kimdir?

Sunucu, yazar ve televizyon programcısı Betül Soysal Bozdoğan 1978 yılında dünyaya gelmiştir. Şahinbey İmam Hatip Lisesini derece ile tamamlamış ardından Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Newport İnternatıonal University’de Davranış Bilimleri Lisans programını tamamlamış ve Yüksek Lisans yapmıştır. 1993 yılında profesyonel iş hayatına adım atan Betül Soysal Bozdoğan bugüne kadar TVNET, 24 TV, TRT Haber, TRT Türk ekranlarında programlar hazırlamıştır. TRT Haber moderatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

2013 senesinde Yılın Medya Duyarlılığı gösteren haber programcısı ödülünün sahibi olmuştur. 2016 senesinde ise Celalettin Ökten ödüllerinde yılın televizyon programcısı seçilen Betül Soysal Bozdoğan sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yapmıştır. Evli üç evladı olan Bozdoğan Gaziantep doğumludur. Yeni Türkiye’nin Kadınları, 3. Dünya Savaşının Deşifresi yayınlanmış olan kitaplarıdır.