Kuş Uçar Kervan Geçer – Mart 2020

Faaliyet Detayları

  • Cumartesi | 21 Mart 2020
  • 15:00
  • İSAR Fıstıkağacı, Selamiali, Fıstık Ağacı Sokağı, No: 22 Üsküdar (Fahreddin Tivnikli Camii arkası)
  • +90 216 532 00 41

Yolculuk çile ve meşakkatlerle dolu bir anlam arayışıdır. Temaşa etmekle başlar anlam, bakmakla değil görmekle serilir yolun halleri. Seyahat yalnızca bir yere gitmek değil kendini aramaktır. Nice dertler saklar yolun halleri, nice keşifler ve sorular ile kendine varmaktır nihayetinde. Yol, hareketle başlar, hayretle sürer ve şükretmekle sonlanır.

Atölyemizde seyyahımızın rehberliğinde, yaptığı yolcuklar ışığında bir anlam arayışına çıkacağız. Bu sayede umuyoruz ki bendimizden taşacak, bizler de eşiği aşacağız. Yola çıkmanın insana sağladığı değişime şahitlik edecek, şehirlere dokunacak, kültürler kuşanacak, renkler boyanacak ve mâhlukatın şahidi olacağız.

“Kuş Uçar Kervan Geçer” bir seyyahın hayretinden hasıl olmuş seyahatleri, gönlüne düşen şükürleri; yolunun geçtiği ülkelerin doğasıyla, dokusuyla ve kokusuyla yaşamış olduğu deneyimleri tecrübe edeceğimiz bir çalışmadır.

Bu program edebiyatçı ve sanatçı kişiliği ile ortaya kıymetli eserler koymuş seyyahımız Fatma Hande Topbaş’ın gezip gördüğü ülkelerin kültürel yapısını, mimarisini, sosyolojisini ve daha birçok yönden karakteristik özelliklerini doğrudan bizlerle paylaşma fırsatını sunmaktadır. Seyahati zaman ve mekana sığdıramayanlarla “Kuş Uçar Kervan Geçer” de buluşuyoruz.

Sağlıklı bir planlama için lütfen kayıt yaptırınız. Kontenjan sınırlıdır.

Son Başvuru Tarihi: 19 Mart Perşembe


Fatma Hande Topbaş Kimdir?

1971 yılında doğduğu İstanbul hayatının merkezi oldu. Annesinin tuvallerinde renklerle tanıştı. Kalemleri ve çizmeyi çok sevdi. Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde fen bölümünün kaldırılması ve Türk eğitim sistemindeki engeller sonucunda Newport davranış bilimlerini bitirdi. Tezhip sanatına gönlünü kaptırdı ve dersler verdi. Küçük yaşlardan beri hayallerini süsleyen geziler hayatında farklı kapılar açtı. İbn-i Battuta’nın yolculuğunu yapmak istese de İstanbul’daki kökleri salıvermedi. Genç Derginin kadim yazarlarından. Gezi-Yorum köşesindeki yazılarıyla okuyucularını her ay başka bir diyara sürüklüyor.