Kritik Filmler Film Kritikleri – Mart 2020

Faaliyet Detayları

  • Cuma | 20 Mart 2020
  • 17:00
  • İSAR Fıstıkağacı, Selamiali, Fıstık Ağacı Sokağı, No: 22 Üsküdar (Fahreddin Tivnikli Camii arkası)
  • +90 216 532 00 41

Sinema tarihinin farklı türler üzerinden seçme filmleri ile başlattığımız Kritik Filmler Atölyesinde bu ay Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödüllü Kış Uykusu filminiz Tuğba Kozan moderatörlüğünde analiz edilecek.

Kış Uykusu toplumun farklı kesimlerinden insanların ikircikli tavırlarına özellikle de entelektüellere eleştiri getiren bir film.

Sinema dilini öğrenmek, filmlerin çok katmanlı yapısını, alt metinlerini okuyabilmek, alegoriler dünyasını keşfetmek ve film üretim aşamasının karmaşık sürecini anlayıp takdir etmek üzere atölyemiz tüm sinemaseverlerin katılımına açıktır.

Beyaz perdenin önünde edilgenlikten etkenliğe geçebilmek için koltuklarımızı dik konuma getiriyor Kritik Filmler Atölyesi’nde buluşuyoruz.

Not: Film Kritikleri atölyemizde film izlenmeyecek, sadece öne çıkarılacak bölümler izlenerek kritik edilecektir. Bu sebeple programa katılmak isteyenlerin filmi izlemiş olarak gelmesi gerekmektedir.

Sağlıklı bir planlama için lütfen kayıt yaptırınız. Kontenjan sınırlıdır.

Son Başvuru Tarihi: 18 Mart Çarşamba


Tuğba Kozan Kimdir?

1984 İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ünv. Sinema –TV mezunu. New York Film Academy Filmmaking eğitimin ardından, Marmara Ünv. İletişim Fak. Sinema alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Çeşitli kurumlarda, sinema, senaryo ve film okuma atölyeleri yönetti. Bireysel film ve senaryo çalışmalarının yanı sıra son olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden destek alan, şu an festival sürecinde olan kısa film ve belgesel filmlerinin çekimlerini gerçekleştirdi. Projelerinde insana fıtratını hatırlatan, bu gerçekliğin peşinde hikayeler anlatmanın derdinde olan yönetmendir.