İlham Veren Hikayeler – 3

Faaliyet Detayları

  • Cumartesi | 29 Ağustos 2020
  • 21:00

Bir yanda “memur olun evladım” nidaları bir yanda içinizden gelen hayallerinin peşinden koşma isteği… Peki arada sıkışıp kalmış bu gençler kimleri ilham alacak?

“SADECE” program serimizde bu ay Girişimciler Konuşuyor başlığı altında risk almış, denemeler yapmış, hayalinin peşinden koşmuş, açılımlara imza atmış, gençlere ilham olabileceğine, cesaret vereceğine inandığımız girişimcileri ağırlayacak nasıl başardıklarını, hangi yollardan geçtiklerini, neler hayal ettiklerini dinleyecek sizleri ilham veren hikâyeleri ile buluşturacağız.

Kendi hayallerimin peşinden koşmak, fikirlerimi hayata geçirmek istiyorum diyen girişimci adayları ile bu hafta “Girişimcilik Üzerine” konuşacağız. Artık kabıma sığamıyorum diyenlerle bu seride başımıza icat çıkaracağız.

Konuk: Hatice Özdemir Tülün/Portakal Ağacı Kurucusu, TRT Çocuk Dergisi ve Lokma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Yazar ve Sosyal Girişimci

1980 Ankara doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı mezunu. Aynı zamanda aynı üniversitede İşletme ve Yönetim dersleri aldı. Öğrencilik yıllarında başladığı çalışma hayatında Kurumsal Marka Yöneticiliğine yükseldi. 2003 yılında Türkiye’nin ilk yemek blogu Portakal Ağacı’nı kurdu. Portakal Ağacı kısa bir sürede ayda 2 milyon ziyaretçi alan en tanınmış sitelerden biri haline geldi. Halen Albayrak grubu ile Portakal Ağacı’ndan “Lokma” isimli yemek dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini sürdürmektedir. Edebiyat ve çocuk alanına olan ilgisini hiçbir zaman kaybetmedi, bu ikisini birleşimini halen TRT Çocuk Dergisi Genel Müdürlüğü görevinde sürdürmektedir. 2017 Kasım’ında ilk çocuk kitabı “Ormanın En Sıradan Ağacı” yayınlanan yazarın asli görevi eşiyle beraber 3 çocuklarına doğru bir örnek olabilmeyi başarabilmektir.

Moderatör: Merve Temizcan
Tarih: 29 Ağustos Cumartesi
Saat: 21.00-22.00