Hayatın Çevrimlerini Görmek İçin 10 Teklif

Faaliyet Detayları

  • Cuma | 7 Mayıs 2021
  • 14:00

Hayatın bizatihi kendisinde, tabiatta, varlıklarda sürekli bir değişim, dönüşüm oluyor ve bu hareketlilik çok ihtişamlı, bu sürekli oluş hali harikulade.

Modern hayat gözümüze betondan, elektronikten, medyadan perdeler çekerken gönlümüze popüler kültürden, algılardan, akımlardan oluşan duvarlar örüyor.

Kurgulanmış şehirlerin hız kesmeyen “sakinleri” olan  performans toplumunun – bizlerin- hayatın çevrimlerini yani sürekli uğradığı değişimler takımını görmesine engel olan perdeler, hissetmesinin önüne set çeken surlar nelerdir? İnsanın sahiciliğine kavuşması, enfüsi yolculuğuna çıkma cesareti göstermesi, şeffaf şehirlerde kainatı temaşa etme gibi temel hakkına tekrar ulaşması için, hasılı hayatın çevrimlerini görmek için neler yapması gerekir? Hangi yükleri atmalı, hangi prangalardan sıyrılmalı, yaşantı oburluğuna nasıl bir perhiz uygulamalı..

Bu ve bunun gibi daha pek çok soru etrafında konuya dair tespitler, tahliller ve teklifler getirecek olan Eğitimci Yazar Ayşe Yazıcılar ile  “Hayatın Çevrimlerini Görmek İçin 10 Teklif” başlığında bir araya geleceğiz.