Girişimcilik Üzerine

Faaliyet Detayları

  • Cumartesi | 8 Ağustos 2020
  • 21:00

Bir yanda “memur olun evladım” nidaları bir yanda içinizden gelen hayallerinin peşinden koşma isteği… Peki arada sıkışıp kalmış bu gençler kimleri ilham alacak?

“SADECE” program serimizde bu ay Girişimciler Konuşuyor başlığı altında risk almış, denemeler yapmış, hayalinin peşinden koşmuş, açılımlara imza atmış, gençlere ilham olabileceğine, cesaret vereceğine inandığımız girişimcileri ağırlayacak nasıl başardıklarını, hangi yollardan geçtiklerini, neler hayal ettiklerini dinleyecek sizleri ilham veren hikâyeleri ile buluşturacağız.

Kendi hayallerimin peşinden koşmak, fikirlerimi hayata geçirmek istiyorum diyen girişimci adayları ile bu hafta “Girişimcilik Üzerine” konuşacağız. Artık kabıma sığamıyorum diyenlerle bu seride başımıza icat çıkaracağız.

Konuk: Nurseven Can

Nur Sevencan Yıldız Teknopark’ta Girişimcilik ve Kuluçka Uzmanı olarak çalışmaktadır. Daha önce TRT World’de video yapımcılığı ve sosyal medya stratejisi üzerine çalıştı. Lisans eğitimini ABD’de Wellesley College’da Ekonomi bölümünde yaptı. Üniversite yıllarında şehir araştırmalarıyla ilgilendi. Hala İstanbul’da yürümeyi ve şehir kültürünü keşfetmeyi çok sever.

Moderatör: Rumeysa Betül Tuncay
Saat: 21.00-22.00
Tarih: 8 Ağustos Cumartesi