Fiziksel Farkındalık

Faaliyet Detayları

  • Pazartesi | 20 Nisan 2020
  • 20:00

Hayatımızdaki rutinlere ara verdiğimiz şu günlerde enerjiniz bitmiş, hiçbir şeye gücünüz yetmeyecekmiş gibi hissediyor olabilirsiniz. Korkmayın! Yalnız değilsiniz. Sosyal izolasyon günlerinde herkesin yaşadığı ortak bir problem var: hareketsizlik. Evlerden çıkamadığımız bugünlerde hareket alanımız da daraldı. Bu hareketsizlik bizlerin hem fiziksel hem ruhsal sağlığını etkileyen ciddi bir risk faktörü. İşimizi gücümüzü eve taşıdığımız bugünlerde bu durum üretkenliğimizi de etkiliyor. Stres, kaygı ve gerginliğin en etkili ilaçlarından fiziksel aktiviteyi de eve taşıyarak hep birlikte bu durumun önüne geçeceğiz.

“Fiziksel Farkındalık Atölyemizde” hemen herkesin hayat tarzına uygun egzersizler, doğru nefes ve oturma tekniklerini öğreneceğiz. Sosyal izolasyon sürecinde egzersizin önemi nedir? Covid19’dan korunmak için hangi solunum egzersizlerini yapmalıyız? Sadece karantina günlerinde değil hayat boyu neden egzersiz yapmalıyız?

Hayatın eve sığdığı gibi egzersizde eve sığar. Tek başına kim yapacak şimdi egzersizi bahanesini de ortadan kaldırdığımıza göre yarın “hay Allah” dememek için hep birlikte bugün “ya Allah” diyoruz ve fiziksel atıllık hastalığından kurtulmak için atölyemizde buluşuyoruz.

Bu hafta hemen hepimizin yaşadığı bir problem olan “duruş bozukluğu” konusunu konuşacak evde kolayca yapabileceğimiz egzersizler öğreneceğiz.

Eğitmen: Hamiyet Özdemir Atalar

Program Süresi: Nisan ayı boyunca her Pazartesi

İlk Ders: 13 Nisan Pazartesi / 20.00-21.30