Ezber Bozan – Mart 2020

Faaliyet Detayları

  • Salı | 17 Mart 2020
  • 13:00
  • İSAR Fıstıkağacı, Selamiali, Fıstık Ağacı Sokağı, No: 22 Üsküdar (Fahreddin Tivnikli Camii arkası)
  • +90 216 532 00 41

Bu topraklardan çıkıp sıra dışı başarılara imza atmak, sınırları zorlamak, olmaz denileni oldurmak, bilimde, sanatta, edebiyatta ileri gitmek, tarihe adını yazdırmak mı istiyorsun? Başını çevirdiğin her yönde; sana, kültürüne, tarihine yabancı rol modellerle karşılaşıyor, kendin kalarak çabalamak imkânsız gibi mi geliyor?

Hâlbuki bu topraklarda ezber bozan kadınlar var! Dünyanın ilk üniversitesini kuran Fatima el Fihri, Astronom Meryem Iciliyye, Endülüs Sarayı’nın Kütüphanesini Kuran Kurtubali Lubna, Toutan’in Korsan Kraliçesi Seyyide Hurra, Göklerin Isimsiz Kahramanı Bedriye Tahir Goökmen ve daha pek çok kadın seninle aynı inançtan ve kültürden geliyordu.

Sadece gerçekten bakman gereken doğru yönü; kendini bulman yeterli!

“Ezber Bozan Atölye”de Hatice Özdemir Tülün nam-ı diğer Portakal Ağacı ile bu örnekler üzerinden gayret, başarı ve mücadele için kendi içine bakmanın önemini konuşacağız.

Sağlıklı bir planlama için lütfen kayıt yaptırınız. Kontenjan sınırlıdır. 

Son Başvuru Tarihi: 15 Mart Pazar 


Hatice Özdemir Tülün Kimdir?

1980 Ankara doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı mezunu. Aynı zamanda aynı üniversitede İşletme ve Yönetim dersleri aldı. Öğrencilik yıllarında başladığı çalışma hayatında Kurumsal Marka Yöneticiliğine yükseldi. 2003 yılında Türkiye’nin ilk yemek blogu Portakal Ağacı’nı kurdu. Portakal Ağacı kısa bir sürede ayda 2 milyon ziyaretçi alan en tanınmış sitelerden biri haline geldi. Halen Albayrak grubu ile Portakal Ağacı’ndan “Lokma” isimli yemek dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini sürdürmektedir. Edebiyat ve çocuk alanına olan ilgisini hiçbir zaman kaybetmedi, bu ikisini birleşimini halen TRT Çocuk Dergisi Genel Müdürlüğü görevinde sürdürmektedir. 2017 Kasım’ında ilk çocuk kitabı “Ormanın En Sıradan Ağacı” yayınlanan yazarın asli görevi eşiyle beraber 3 çocuklarına doğru bir örnek olabilmeyi başarabilmektir.