Evlilikte Muhabbet ve Hürmet / Genç Mekan Fıstıkağacı

Faaliyet Detayları

  • Salı | 15 Mart 2022
  • 15:00
  • Selamiali, Kuruçeşme Camii Sokak, NO:8 Daire 5 Kat 4. Fıstıkağacı-Üsküdar/İSTANBUL (Fahreddin Tivnikli Camisinin arkası)
  • 0216 310 99 25

🌾Dünya hayatımızdaki zamanı bir doğduğumuz ailede bir de evlenip kendi kurduğumuz ailede geçiririz.

🌿Ahiret hayatına hazırlandığımız bu dünyada, en sıcak ve güvenli yer elbetteki eşimiz ile muhabbet bağını kurduğumuz yuvadır. 🪴Hayatın önümüze ne getireceğini bilemeyiz. Ancak bu bilinmezlik bizi metanetsizliğe, tevekkülsüzlüğe götürmemelidir. 🌱Bunun yolu muhabbet ile bağlı evliliklerden, sıcak yuvalarda doğan çocuklardan ve tevekkül ehli olmaktan geçer.

🌻Evdeki karşılıklı hürmet ve muhabbet ile beslenen çocukların maneviyat dünyalarının ne kadar sağlıklı olduğunu ve hayatlarında daha doğru karar verdiklerine örnek olan Eğitimci Mürşide Haydaroğlu hanımefendi ile 15 Mart Salı günü Genç Mekân Fıstıkağacı’nda hasbihal edeceğiz.

☘️1940’lı yıllarda sıcak bir yuva içinde doğan Mürşide Haydaroğlu hanımefendi, doğduğu ailede sohbet ve muhabbeti teneffüs ettiğini ve kendi evliliğinde de bu hasletleri sürdürdüğünü söylemekte.

🍃Kendi yaşadıklarından, çıkarımlarından ve edindiği bilgilerden bizlere “Evlilikte Muhabbet ve Hürmet” başlıklı konuda anekdotlar verecek büyüğümüz Mürşide teyze ile sohbetimize kayıt oluşturmak için biodaki linke erişebilirsiniz.