Bağışıklık Sistemini Güçlendirme ve İzole Yaşamda Dengeli Beslenme

Faaliyet Detayları

  • Cumartesi | 4 Nisan 2020
  • 20:00

“Ama ne yapalım evden adım atamıyoruz, sıkıldıkça soluğu mutfakta alıyoruz.” Tanıdık geldi değil mi? Bu gidişe bir dur demeli! Ama gel de bunu nefsine anlat.

Her bahar ayında diyet konusu gündemimizi meşgul eder. Ancak bu sefer gündemimizi meşgul etmesinin sebebi baharın gelişi değil, küresel çapta bir sosyal izolasyona neden olan salgın. Birçok insan evden çalışıyor, derslere evden devam ediliyor, hareket edemiyor canımız sıkıldıkça, zihnimizi dağıtmak istedikçe yiyecek bir şeyler arıyoruz. Beslenmek en temel ihtiyacımız ama bu gidişle sosyal izolasyon ve kişisel karantina sona erdiğinde elimizde kalan tek şey aldığımız kilolar olacak. Bu gidişe bir dur demek ve yemek yemeyi haz almanın ötesinde asıl amacına hizmet ettirmek için en önemlisi de neyi niçin yediğimizin farkına varmak için “Bağışıklık Sistemini Güçlendirme ve İzole Yaşamda Dengeli Beslenme” sırlarını öğrenmek üzere bu online derste buluşacağız.

Dengeli ve sağlıklı besin piraminde de neler yer alıyor? Hangi gıda maddelerinden ne kadar tüketmeliyiz? Vücut hangi besin gruplarına ne oranda ihtiyaç duyar? Yaşadığımız belirsizlik döneminde soframızda nelere yer vermeli neleri rafa kaldırmalıyız gibi pek çok konuyu sizlerle birlikte ele alacağız.

Eğitmen: Sena Berçin Altunbaş

Program Süresi: 4 Nisan Cumartesi / 20.00-21.00