• Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Gülfem Sk. No 22 Üsküdar / İSTANBUL
  • (0216) 532 00 42
  • iletisim@gencdernegi.org

Şölen Tadında Bir Söyleşi

 Bağcılar Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi`nin daveti üzerine Genç Dergisi Yazı İşleri Müdürü Süleyman Ragıp Yazıcılar, 9 ve 10. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi, onlara özel konferans verdi. GENÇ’in unutulmaz sanatçılarından Yusuf Goncagül’ün de katılmasıyla, tatlı bir söyleşi havasında ilerleyen konferans, adeta küçük çaplı bir şölen havasına dönüştü.

 
Süleyman Ragıp Yazıcılar, söyleşisinde eğitim ve öğretimden asıl muradın ne olması gerektiği üzerinde durdu. Zihinleri ve kalpleri darmadağın eden bilgi kirliliğinden söz açtı. Bildiklerimizi uygulama noktasında çoğunlukla sınıfta kaldığımızı vurguladı. Bu anlamda özellikle liseli gençlerde sıkça görülen anne ve babaya saygısızlık konusunda çarpıcı örnekler verdi.
 
Öğrencilere son mesaj olarak, niyetleri kadar güzel bir hayatın kendilerini beklediğini söyledi. “Niyetiniz Hayatınızdır” sözünü gözle görülebilir bir yere yazmalarını rica etti.
 
İlerleyen vakitlerde Yusuf Goncagül, gitarıyla sözü aldı ve öğrencilere birbirinden özel parçalar çaldı. Hep bir ağızdan Yusuf’a eşlik ettiler, alkışlarıyla ritim tuttular.
 
Program sonunda öğrenciler ve öğretmenler GENÇ ekibin okullarına tekrar gelmesini istedi. Yeni bir söyleşide buluşmak üzere vedalaşıldı.
 
Böyle güzel bir organizasyona vesile olan başta Melek Çelik ve okul müdürü Tamer Gürbüz olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız…