• Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Gülfem Sk. No 22 Üsküdar / İSTANBUL
  • (0216) 532 00 42
  • iletisim@gencdernegi.org

ULUSLARARASI FUTSAL ŞAMPİYONASI

     Uluslararası Genç Derneği’nin düzenlemiş olduğu Uluslararası Futsal Şampiyonası dünyanın birçok ülkesinden Türkiye’ye eğitim amaçlı gelen üniversite gençlerini bir araya getirdi. Bu etkinliğe katılan öğrenciler tamamen TÖMER, lisans ve yüksek lisans öğrencileri olup, öğrencilerimizin geniş bir arkadaş çevresi oluşturmalarına da büyük katkı sağlıyor.
 
     Birçok ülkeden yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı Futsal Şampiyonası 1 Mart 2013 tarihinde başladı. Turnuvaya 12 takım katıldı ve bu takımlar 2 ayrı gruplar halinde ayrıldı Bu takımlar arasından 4 takım yarı finale, 2 takım da finale kaldı. Turnuvanın şampiyonu ise Arnavutluk takımı oldu.
 
     Futsal turnuvasının gerçekleştirilmesinin amacı öğrencilerimiz arasındaki kardeşlik ve dostluk bağını kuvvetlendirmektir. Nitekim futsal sayesinde tanışıp daha sonra kendi aralarında maç yapan öğrencilerimiz de oldu. Diğer yandan öğrencilerimiz boş vakitlerini UGED’in faydalı etkinlikleriyle değerlendirdiler.
 
     Futbolun veya futsalın ayırıcı özelliğinden çok birleştirici olduğunun en büyük ispatı, öğrencilerimiz arasında kurulan arkadaşlık bağı olmuştur.