• Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Gülfem Sk. No 22 Üsküdar / İSTANBUL
  • (0216) 532 00 42
  • iletisim@gencdernegi.org

Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi Başlıyor

Esenler Belediyesi tarafından ulusal ve uluslararası sivil toplum çalışmalarını desteklemek ve geliştirmek amacıyla Sivil Toplum Zirvesi düzenleniyor.

Şehir ve insan hayatına yönelik yerel, ulusal ve uluslararası çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarının, benzer alanlarda faaliyet gösteren diğer kuruluşlarla tanışmalarına ve iş birliği geliştirmelerine destek olmak ve iyi uygulama örneklerinin paylaşılmasına zemin hazırlamak, ortak projelerin geliştirilmesini ve bu projelerin hayata geçirilmesine yönelik fon temin etme çalışmalarını teşvik etmek, bilgi ve deneyimlerin karşılıklı olarak aktarılmasına olanak sağlayan uluslararası bir platform oluşturmayı amaçlayan zirve için 60 ayrı ülkeden temsilci, yurt içi ve yurt dışından birçok sivil toplum kuruluşu ve katılımcı hazır bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek zirvede STK ve Dezavantajlı Gruplar bölümünde, ”Dezavantajlı Grupların Korunmasında STK`ların Rolü” oturumunda UGED Kurucu Başkanı Mehmet Lütfi Arslan da moderatör olarak katılım gösterecek.

20-22 Ekim tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleşecek zirve için detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: http://www.sivilsehir.org/

İzleyici başvurusu için: http://sivilzirve.digiconkayit.com/