• Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Gülfem Sk. No 22 Üsküdar / İSTANBUL
  • (0216) 532 00 42
  • iletisim@gencdernegi.org

Vakit Kıyam ve Dua Vaktidir!

Ülkemiz dün akşam saatlerinde kahraman silahlı kuvvetlerimizin içindeki hain bir azınlık yüzünden dehşet verici saatlere şahit oldu. İstanbul’daki köprüler, yurt genelindeki Valilikler, önemli kamu ve devlet kuruluşları ve sonunda Türkiye Millet Meclisi (TBMM) ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne “devletimizi yıkmaya teşebbüs eden” hainlerce saldırı düzenlendi. 

 
Olayların akabinde, ihanet şebekesinin sivillere de ateş açması sonucu maalesef çok sayıda şehit ve yaralımız var. Hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet, yaralılar acil şifa diliyoruz.
 
Allah bizimle beraberdir.
 
Yine devletimiz, kahraman polisimiz, silahlı kuvvetlerimizin kahraman askerleri sayesinde bu korkakça darbe girişimi püskürtüldü. Tabii vatanına sadece “bir toprak parçası” olarak bakmayan aziz milletimizin sokakları doldurması, tankların önüne yatması bu püskürtmeyi hızlandıran en önemli etkendi.
 
Türkiye darbelerle yönetilebilecek, bir gecede başka bir rejime ve kirli ellere geçecek bir ülke değildir. Milletimiz her türlü darbenin, cuntanın, zorbalığın karşısındadır, böyle de olmalıdır.
Yaşanan menfur olayların bir an önce son bulmasını, devlet ricalimizin kontrolüyle hainlerin bir an önce etkisiz hale getirilmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz. 
 
Türkiye’de ve dünyada 10 yıla yakın bir süredir faaliyette olan, binlerce gençle beraber “Dünya bizi bekliyor!” ufkuna meftun olmuş bir gençlik sivil toplum kuruluşu olarak, her türlü darbenin, vesayetin, cuntanın karşısında, devletimizin ve milletimizin yanındayız.
 
 
Uluslararası Genç Derneği (UGED)