• Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Gülfem Sk. No 22 Üsküdar / İSTANBUL
  • (0216) 532 00 42
  • iletisim@gencdernegi.org

GENÇ Akademi "Ekim`de Psikoloji" İle Başlıyor!

Uluslararası Genç Derneği’nin (UGED) markalarından biri olan Genç Akademi, gençler tarafından gençlere yönelik programların düzenlendiği bir kuruluştur. Genç Akademi, söz ve fikir üreten bir mecra olan Genç Dergisi’nin organizasyona ve aksiyona dökülmüş hâlidir. Fikir adamlarını Gençlerle buluşturmayı, aktif bir ilim ve irfan yuvası olmayı hedeflemektedir. Genç Akademi bugüne kadar birçok yazar, düşünce ve aksiyon adamı yetiştirmiştir. Bu gençler bugün Genç Dergisi başta olmak üzere farklı dergi ve üniversitelerde söz ve fikir üretmektedirler.

2015-2016 dönemi itibariyle Genç Akademi’de her ay bir tema belirlenip bu minvalde programlar düzenlenecektir. İşte ilk ayın teması “Psikoloji”dir. “Ekim’de Psikoloji” başlığı ile yeni döneme bismillah diyen Genç Akademi Psikoloji alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerini tarihî Gazanfer Ağa Medresesi’nde gençlerle bir araya getirecektir. Programlarımız belirlenirken sadece Psikoloji alanında eğitim gören öğrenciler değil, aynı zamanda bu alana ilgisi olan başka çalışma alanlarından öğrencilerin de katılımı düşünülerek organize edilmektedir. Hâsılı programlarımız bilime ve öğrenmeye meraklı bütün gençlere açıktır. Ben de Genç Akademi’nin bir öğrencisi olmak istiyorum, günümüz dünyasının önemli bir çalışma sahası olan Psikoloji alanında kendimi yetiştirmek istiyorum diyorsanız birbirinden seçkin akademisyen-yazar hocalarımızın derslerine buyurun:

 
Doç. Dr. Ali Ayten - Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Erdemler Sağlığımıza ve Mutluluğumuza Ne Katar` 10 Ekim 2015 Cumartesi Saat: 19:00

***

Prof. Dr. Süleyman Derin - Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Tasavvuf ve Yaşam Koçluğu 17 Ekim Cumartesi Saat: 19:00

***
 
Taha Burak Toprak - Klinik Psikolog İçgörü Kazanma Sürecinde Kuran’ın Önemi 24 Ekim Cumartesi Saat: 19:00
 
***
 
Mustafa Ulusoy - Yazar ve Psikiyatr 

Hayatımı Boşa Geçirmemek İstiyorum; Ama Nasıl - 31 Ekim Cumartesi Saat: 19:00 
 
 
Not: Programlar erkeklere yöneliktir.
 
Adres: Gazanfer Ağa Medresesi Zeyrek Mah. Kovacılar Sok. No: 12 Fatih/İstanbul Bilgi İçin: 0 536 707 93 38