• Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Gülfem Sk. No 22 Üsküdar / İSTANBUL
  • (0216) 532 00 42
  • iletisim@gencdernegi.org

Küçük Çamlıca Korusu`nda Buluşuyoruz!

 Çiğdem Gün

 

‘Kutlu Doğum bidat mi yoksa değil mi?’ tartışmalarının sürdüğü, bu mevzuda ortalığın bir nebze sakinleştiği, yoğun programların seyrekleştiği şu günlerde Genç Gönüllüler olarak boş duramadık ve biz de bir şeyler yapalım istedik. “Seven sevdiğine sevdiğini söylesin. (Ebû Dâvûd, Edeb 112, 113; Tirmizî, Zühd 54; Ahmed b. Hanbel, Müsned, IV, 130)” hadis-i şerifi kabilince Peygamber Efendimiz’e (sav) sevgimizi göstermek için O’nu anlatma yolunu seçmeye karar verdik. O’nu (sav) anlatabildiğimiz kadar anladığımızı, O’nu (sav) unutturmadığımız kadar unutmadığımızı, sünnetlerini içselleştirdiğimizi düşünüyoruz.

Şöyle diyor bir yazar; ‘ Bana her şey seni hatırlatıyor’ diyen adam âşık değil, unutkandır. ‘Hiçbir şey seni unutturamıyor’ diyen adamın aşktan birazcık haberi vardır. Niyetimiz anma, hatırlama programlarından ziyade O’nu (sav) unutmama ve unutturmamaya çalışmak, hayatımızın her merhalesinde O’ndan (sav) bir iz taşımak.

Dünyada yaratılmış insan adedince psikoloji hali ve idrak şekli vardır. Bu sefer Efendimiz’i (sav) bizim penceremizden görmek, anlamak isteyen, O’nu (sav) anlatmaya çalışırken derdimize ortak olmak isteyen arkadaşlarımızı 3 Mayıs 2014 Cumartesi günü Küçük Çamlıca Korusu’na bekliyoruz. Birbirinden farklı hediyeler, çalışmalar, çekilişler, sürpriz konuğumuz ve neyzenimiz ile 11.00-16.00 arası orada olacağız. Peygamber Efendimiz (sav) denilince içinizde küçücük de olsa bir kıpırtı oluyorsa siz de bu coşkumuza ortak olun isteriz.

Programımıza iştirak etmek isteyen ya da programda gönüllü olmak isteyen arkadaşlarımızın ‘Kutlu Doğum’ konu başlığı ile genchanimlar@gmail.com adresine kaç kişi ile katılacaklarını bildiren bir mail atmalarını rica ediyoruz.

Mekan: Küçük Çamlıca Korusu

Tarih: 3 Mayıs 2014

Saat: 11.00-16.00 arası